Jak odstranit klíště!
Správný postup zde >>

VYŠETŘENÍ INFEKČNOSTI KLÍŠTĚTE

e-OBJEDNÁVKA VYŠETŘENÍ KLÍŠTĚTE – krok za krokem, bez nutnosti tisku, 100% pod Vaší kontrolou zde


TRADIČNÍ PAPÍROVÁ OBJEDNÁVKA VYŠETŘENÍ KLÍŠTĚTE zde ke staženíRychlé stanovení původců boreliozy, klíšťové encefalitidy a ehrlichiózy z vyjmutého klíštěte

POZOR ZMĚNA ADRESY LABORATOŘE (pro rychlé a bezproblémové doručení vzorků, prosíme používejte novou adresu: GEN-TREND s.r.o., Hůry 149, Rudolfov 373 71Proč zasílat klíště k vyšetření:

 1. Analýza klíštěte zjistí, zda je přenašečem závažných onemocnění jako jsou Lymeská borelioza, klíšťová encefalitida (klíšťovka) či ehrlichioza (lidská granulocytární anaplazmóza).

 2. V případě, že klíště je přenašečem některé z těchto infekcí, má tato informace zásadní význam nejen pro Vás, ale i pro Vašeho lékaře.

 3. Pokud je výsledek negativní, nemusíte se téměř s jistotou onemocnění obávat.

 4. V případě, že je klíště infikováno původcem boreliozy, může lékař preventivním nasazením antibiotik předejít přenosu onemocnění, případně může nasadit antibiotickou léčbu při prvních příznacích onemocnění.Pokud nedojde k antibiotickému přeléčení, v případě pozitivního výsledku vyšetření klíštěte, doporučujeme kontrolní odběr krve na stanovení protilátek, přibližně po šesti týdnech od jeho přisátí,aby nedošlo k přechodu případného onemocnění do dalšího stadia. Přechod do dalších stadií nemoci bývá provázen trvalým zhoršením kvality života.

 5. V případě, že je klíště přenašečem encefalitidy, může mít tato informace zásadní vliv pro včasnou a správnou diagnostiku a volbu způsobu léčby v případě propuknutí onemocnění.

 6. V případě ehrlichiózy má informace o infekčnosti význam obzvláště pro osoby se sníženou imunitou, či pro osoby s jiným závažným např. kardiovasculárním onemocněním. Lze rovněž předejít rozvoji onemocnění včasným nasazením antibiotik.


Jak probíhá stanovení:

 1. Po vyjmutí vložte klíště do igelitového sáčku nebo pevné plastové krabičky (ideálně s lehce navlhčeným kouskem papíru), neprodyšně pečlivě uzavřete.

  Analýzu jsme schopni provést i z mrtvého klíštěte (stanovujeme přítomnost genetické informace patogenů), můžete zaslat klíště živé nebo mrtvé (nesmí však být spáleno).

  Pro vyšetření klíštěte potřebujeme zejména jeho zadní část, ideálně však celé klíště.

  Pokud jste na klíště nanesli dezinfekci nebo olej v průběhu jeho vyjmutí, na laboratorní analýzu to nemá vliv.

  Příjem vzorku laboratoří Vám potvrdíme emailem (nezapomeňte uvést v objednávce).

 2. Vyplňte e-objednávku nebo stáhněte a vyplňte papírovou objednávku, obal klíštěte označte číslem vzorku, jménem a příjmením a odešlete na adresu laboratoře:

  GEN-TREND s.r.o., Hůry 149, Rudolfov, 373 71

  Proveďte platbu příslušné částky na účet: 184419542/0300 (ČSOB) (pokud nežádáte vyšetření na dobírku)

Pokud zasíláte k analýze více klíšťat odebraných z více lidí a klíšťata mají tedy být vyšetřena zvlášť (ne jako jeden vzorek), aby bylo možné identifikovat osobu na které klíště sálo, je potřeba vyplnit dvě objednávky a klíšťata pečlivě označit.

 1. Příjem vzorku laboratoří Vám bude potvrzen na email- V laboratoři následuje izolace genetického materiálu a stanovení přítomnosti původců onemocnění.

 2. Informace o infekčnosti klíštěte Vám bude doručena do tří pracovních dnů od obdržení vzorku na email. Je možné vyžádat si i doručení papírové zprávy poštou (doručená bývá ca s 1 denním zpožděním). Výsledky uvolňujeme po kontrole přijetí platby.

 3. Při pozitivním výsledku konzultujte další postup s lékařem.


Cena vyšetření infekčnosti klíštěte:Borelioza | 580,– Kč
Klíšťová encefalitida | 750,– Kč
Ehrlichióza | 580,– Kč

Komplet pro očkované| 990,– Kč | borelioza, ehrlichioza
Komplet | 1 470,– Kč borelioza, kl. encefalitida, ehrlichioza

Pozn.: Toto důležité vyšetření bohužel není hrazeno žádnou zdravotní pojišťovnou.

e-OBJEDNÁVKA VYŠETŘENÍ KLÍŠTĚTE

– krok za krokem, bez nutnosti tisku, 100% pod Vaší kontrolou zde


Zjistěte, zda bylo klíště infikované

IXOSafe - bezpečné odstranění klíštěte

Kam posílat vzorky?

Vzorky klíšťat posílejte na adresu:

Gen-Trend s.r.o.

Laboratoř molekulární biologie

Hůry 149

373 71 Rudolfov


Konzultační linka:

Tel: 608 636 119, 602 156 577

Více informací o infekčnosti klíštěte a riziku onemocnění zde.

Sociální sítě

Zajímavé odkazy na naše internetové portály:

Více o společnosti GEN-TREND s.r.o. naleznete na webu www.gentrend.cz.

Více o vyšetření paradentózy a rizik s ní spojených naleznete na webu www.paradentoza-prevence.cz.